PARK CUDÓW - KIERUJEMY RUCHEM NA PODWÓRKU!
Miejsce: Park Rady Europy
Czas: 12:00-18:00
Prowadzenie: Piotr Szulc i Jakub Babczyński
W dzieciństwie podwórko zastępuje nam, jeśli nie cały świat, to z pewnością przestrzeń całego miasta. Bo, w istocie, dla najmłodszych podwórko to właśnie takie małe miasto. Tak samo jak każde miasto posiada swoich mieszkańców: dzieciaki, swoje budynki: drabinki i piaskownice, swoje pojazdy: rowery, hulajnogi, deskorolki, a także – o czym nie ma pojęcia większość dorosłych - własne znaki drogowe. Jeśli na podwórku ma panować porządek – w tym przypadku oznaczający wcale nie ciszę i harmonię, a po prostu dobrą i koleżeńską zabawę – to należy te znaki poznać i ich bezwzględnie przestrzegać!
W zabawie, którą proponujemy uczestnicy otrzymają możliwość stworzenia swojego własnego „podwórkowego znaku drogowego”. Na przygotowanych wcześniej tekturowych szablonach „podwórkowych znaków drogowych” dostępnych w kilku wersjach (trójkąt, koło, ośmiokąt, itd.), przy pomocy pisaków każdy chętny będzie mógł:
- albo w całości stworzyć swój własny podwórkowy znak drogowy wymyślając dla niego odpowiednią nazwę i wykonując do tej nazwy adekwatną ilustrację;
- albo jedynie zilustrować w niesamowity i oryginalny sposób jeden z uprzednio wymyślonych „podwórkowych znaków drogowych”.
Przykładowe podwórkowe znaki drogowe:
Ustąp pierwszeństwa kumpeli / Ustąp pierwszeństwa kumplowi / Nakaz uśmiechu / Strefa dobrej zabawy / Zakaz Wstępu Dorosłym / Ograniczenie do jednej zabawy / Nakaz wspinania się na drzewa Nakaz bujania się na trzepaku / Nakaz kopania piłki / Przystanek piaskownica / Przystanek huśtawka / Smutasom wstęp wzbroniony / Drabinka jednokierunkowa / Uwaga! Brzdąc w piaskownicy / Nakaz hałaśliwości / Gra w klasy - teren zamknięty! / Gra w zbijaka do 15km/h / Bieganie jednokierunkowe
Prowadzący warsztaty będą czuwali nad tym, by poszczególne „podwórkowe znaki drogowe” w warstwie graficznej i nazewniczej układały się w interesujące i spójne całości oddające niepowtarzalną atmosferę osiedlowych podwórek.
Stworzone znaki drogowe będzie można zabrać ze sobą jako pamiątkę z warsztatów lub zostawić w punkcie warsztatowym i po powrocie na miejsce o określonej godzinie wziąć udział w konkursie na najlepszy „podwórkowy znak drogowy”.
Zabawa ma charakter otwarty i obejmuje wszystkie grupy wiekowe. Dla wszystkich chętnych, jako atrakcje dodatkowe, przewidujemy uzupełniającą zabawę oraz możliwość wykonywania zdjęć pamiątkowych kolejnym uczestnikom, oczywiście z efektem ich pracy w kadrze!